SUKCESY  NASZYCH  UCZNIÓW P1180663

W KONKURSACH  WOJEWÓDZKICH -

LAUREAT I CZWORO FINALISTÓW

Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku może poszczycić się dużą liczbą zdolnych i pracowitych wychowanków. Uczniowie, biorąc udział we wszelkiego rodzaju konkursach, mają szansę nie tylko zdobyć wyższą ocenę z przedmiotu i satysfakcję, ale również zostać zwolnionym ze sprawdzianu szóstoklasisty, o czym marzy niejeden absolwent.

Ciężka praca, zaangażowanie i jednocześnie zamiłowanie do przyrody sprawiły, że Maciej Wichrowski, uczeń klasy 6 b, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Przygotowywał się pod okiem Krystyny Morek. „Bardzo się cieszę, że brałem udział w konkursie. Byłem zwolniony z pisania sprawdzianu, a dyplom wręczyła mi pani kurator” – mówi laureat. Maciej zaznacza, iż – oprócz tego, że dodatkowo uczył się 2 razy w tygodniu z nauczycielem - codziennie pracował z rodzicami, rozwiązując testy i czytając wymaganą literaturę. Na pytanie, co zadecydowało, że został laureatem, odpowiedział: „ dużo pracy i trochę szczęścia” , żartobliwie dodał: „uniknąłem pytań dotyczących rozpoznawania gatunków roślin na podstawie wyglądu liści”. Już teraz myśli o tym, w jakich konkursach weźmie udział w gimnazjum: będzie to na pewno geografia i historia.

Wśród uzdolnionych humanistów znalazła się Maja Przygońska, która została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego. Podobnymi osiągnięciami mogą pochwalić się: Martyna Dziamara, Mateusz Orligóra i Bartłomiej Kończak – finaliści Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Uczniów do konkursów przygotowały Ewa Pawlak, Agnieszka Koszykowska , Wioletta Trocha i Adela Majtka.

Sukcesy uczniów to nie dzieło przypadku, gdyby nie systematyczna i intensywna praca – co   z pokorą podkreślają przygotowujący do konkursów pedagodzy - to pomoc ze strony nauczyciela na wiele by się nie zdała.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.