PTAKI   WOKÓŁ  NAS

Wiosna to czas, kiedy cała przyroda budzi się do życia. Rośliny kwitną a ptaki przylatują z ciepłych krajów. Zwiastuny wiosny zainspirowały naszą szkołę do zaproszenia panów z Nadleśnictwa w Turku.

Dnia 5 marca i 9 kwietnia 2013 roku naszymi gośćmi byli pan Mariusz Rutkowski – podleśniczy oraz Zbigniew Rutkowski – podleśniczy, ornitolog. Tematem zajęć były „Ptaki wokół nas”. Panowie omówili zasady związane z zimowym dokarmianiem ptaków oraz gatunki ptaków z dwóch grup. Pierwsza grupa to ptaki, które możemy spotkać przy karmniku. Druga grupa to ptaki - oznaki wiosny. Uczniowie mieli okazję zapoznać się nie tylko z wyglądem ptaków i poznać ich zwyczaje, ale również posłuchać ich śpiewu. Była to fascynująca podróż do świata przyrody. Dalszą część będziemy kontynuować w lesie podczas obserwacji, dzięki zaproszeniu przez Nadleśnictwo Turek.