SAMORZĄDY  MAJĄ  GŁOS !    czyli wybory w SP 1

DSCN5799

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza brała udział Ogólnopolskiej Akcji „ Samorządy mają głos” wspieranej przez panią minister Edukacji Narodowej, Krystynę Szumilas.
W akcji wzięło udział 613 szkół z całej Polski. Akcja „Samorządy mają głos” miała kulminację 30 września, podczas wspólnego dnia wyborów do samorządów uczniowskich. Uczniowie naszej szkoły mogą zdobywać doświadczenie i dzielić się wiedzą na platformie   www. wybory.ceo.org.pl.

Dzień wyborów w naszej szkole był świętem demokracji. Wybory przebiegły zgodnie z procedurami demokratycznymi. Organizacją zajmowała się komisja wyborcza składająca się 5 uczniów: Maciej Śliwiński, Mateusz Żydziak, Julia Rygiel, Martyna Piwońska oraz Monika Chełminiak. Tydzień przed wyborami w szkole trwała kampania przedwyborcza. Kandydaci prezentowali swoje programy i zachęcali do udziału w wyborach - z dobrym skutkiem, ponieważ frekwencja w naszej szkole wyniosła 93 % . Lokal wyborczy znajdował się w salce rekreacyjnej. Na ścianie wisiała biało- czerwona flaga, były dwa stanowiska do głosowania, komisja siedziała przy stole pokrytym ciemnym suknem, a na środku umieszczona była tablica z napisem „Wybory 2013-2014”. Wybory odbywały się tak, jak prawdziwe polityczne wybory w naszym kraju. Głosy wrzucano do specjalnie przygotowanej urny, na której widniało godło Polski. Po wyborach komisja podliczyła głosy. Znamy już nowy samorząd.

Wszystkim uczestnikom i uczestniczkom wyborów, nowym władzom samorządu życzymy realizacji przedwyborczych obietnic.