"W każdym uczniu drzemią jakieś talenty. matematyka

Dlatego ważne jest, by w porę je wyłowić.

Duża w tym rola zarówno nauczycieli, jak i rodziców”

( minister edukacji narodowej Katarzyna Hall)

MATEMATYCZNE MISTRZOSTWA POLSKI DZIECI i MŁODZIEŻY

MATEMATYKA INNEGO WYMIARU

Nasza szkoła w roku szkolnym 2012/2013 przystąpiła do projektu "MATEMATYKA INNEGO WYMIARU – organizacja Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży". Projekt – innowacja pedagogiczna, oprócz rozwijania zdolności matematycznych młodych ludzi na wszystkich etapach edukacji zakładał również odnalezienie w Polsce największych matematycznych talentów. Skierowany był on do uczniów zarówno szkół podstawowych, gimnazjalnych jak i ponadgimnazjalnych.

Projekt Matematyka Innego Wymiaru to przedsięwzięcie, które zostało zainicjowane przez pasjonatów Królowej Nauk. Pod przewodnictwem Dariusza Kulmy - zdobywcy tytułu Nauczyciela Roku 2008, autora zbiorów zadań matematycznych z niespotykaną fabułą, organizatora ogólnopolskiego konkursu matematycznego Kwadratura Koła, został stworzony innowacyjny program nauczania. W naszej szkole w projekcie uczestniczyło 44 uczniów klas II - VI.

Projekt edukacyjny – innowacja pedagogiczna został zgłoszony przez naszą szkołę do realizacji w Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Program opierał się na nowoczesnych metodach nauczania z wykorzystaniem:

• technik multimedialnych,
  • sposobów efektywnej nauki,
  • gier strategicznych,

oraz wymianie wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczestnikami projektu.

Dnia 18 kwietnia 2013r. w prawie 700 szkołach na terenie całej Polski ponad 22 tysiące uczniów przystąpiło do rywalizacji o tytuł Matematycznego Mistrza Polski.

Ciężka praca, zaangażowanie i jednocześnie zamiłowanie do matematyki uwieńczone zostało sukcesem naszych uczniów.

l.p.

Imię i nazwisko ucznia

Oddział

dyplom

NAGRODY RZECZOWE

NAUCZYCIEL OPIEKUN

POWIAT

WOJEWÓDZTWO

KRAJ

KALUZNA NATALIA

I. Ochota

KALUZNY RADOSLAW

L. Pasturek

LOBA JAKUB

G. Sujewicz

WITKOWSKI BARTOSZ

A. Koszykowska

Uczniowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe /aparat fotograficzny, książki, pendrive, gry edukacyjne, przybory szkolne 3D/.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.