„TURKOWSKIE DZIECI SEGREGUJĄ ŚMIECI” Obraz 027

Teatr „Szpilka” przygotował spektakl pt. „Turkowskie dzieci segregują śmieci”. Projekt powstał dzięki współpracy Urzędu Miejskiego, Miejskiego Domu Kultury i Szkoły Podstawowej nr 1. Został poświęcony bardzo ważnemu aspektowi dla każdego mieszkańca Turku - segregacji śmieci. Premiera przedstawienia odbyła się 20 czerwca 2013 r. w Miejskim Domu Kultury. Spektakl odpowiada na wiele nurtujących pytań. Nie brakuje artystycznej duszy, zdrowej rywalizacji, zabawy oraz, co najistotniejsze, edukacji w obrębie selektywnej segregacji śmieci, które obowiązuje już od 1 lipca bieżącego roku.

Przedstawienie pozwala zobrazować w sposób jasny selektywną zbiórkę śmieci w Turku. Instruktorki wspólnie z uczniami opracowały specjalny scenariusz dostosowany do warunków obowiązujących w naszym mieście: kolory pojemników, projekty ulotek. Wśród publiczności znalazły się, zarówno dzieci, jak i dorośli. Spektakl wystawiono również podczas EKO – TYGODNIA we wszystkich szkołach w Turku w dn. 21 – 22 października 2013r.