NASZA BIBLIOTEKA NA WYSTAWIE W KONINIE DSC04188

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych bibliotekarki z naszej szkoły Elżbieta Nowak i Aleksandra Antczak wzięły udział w konferencji „Różnorodne sposoby zachęcania uczniów do czytania” zorganizowanej przez Bibliotekę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Koninie.

Bardzo miłym wydarzeniem podczas konferencji było spotkanie autorskie z pisarką p. Agnieszką Frączek. W spotkaniu uczestniczyły dzieci, z którymi pisarka rozmawiała m. In. O swej niezwykle urzekającej książce „Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą” …” I to takim poetą: że choćby przyszło tysiąc pisarzy i każdy tysiąc strof by wysmażył, i każdy nie wiem, jak się nadymał, nikt nie dogoni Julka Tuwima”.

Po spotkaniu p. Agnieszka chętnie rozmawiała ze swoimi czytelnikami wpisując autografy do swoich książek.To było niezwykłe spotkanie z „niezwykłą” osobą, które na długo zostanie w pamięci jego uczestników.

Podczas konferencji zorganizowano również wystawę przedstawiającą działalność bibliotek. Wśród prezentujących się placówek znalazła się również nasza biblioteka szkolna.

Elżbieta Nowak