DSC03945MIESIĄC  BIBLIOTEK  SZKOLNYCH W „JEDYNCE”

Biblioteka SP nr 1 każdego roku przyłącza się do ogólnopolskich obchodów świata bibliotek szkolnych. W tym roku przyświecało mu hasło „Biblioteki – bramy do życia”.

Tradycyjnie, jak każdego roku przygotowano dla Czytelników niespodzianki i zabawy w bibliotece, które miały na celu przybliżenie uczniom biblioteki, jako miejsca, w którym każdy znajdzie to, czego szuka. Jedni szukają w niej dobrej książki, inni chcą przygotować się do lekcji, a niektórzy chcieliby po prostu miło spędzić wolny czas… Nasza biblioteka to takie miejsce, gdzie wszyscy mogą realizować swoje marzenia i potrzeby.

Cała społeczność szkoły mogła wziąć udział w pięknej, charytatywnej akcji „I Ty możesz pomóc naszej bibliotece”. Pod takim hasłem przygotowano LOTERIĘ FANTOWĄ, która odbyła się 10 października. Na loterię udało się zgromadzić wiele fantów (zabawek, gier, notesów, kubków, długopisów, smyczy, książek i innych gadżetów). Wszystkie te przedmioty pozyskano dzięki sponsorom i prywatnym ofiarodawcom. Bibliotekę wsparli m. in.: oddział BGŻ, BZ WBK, Agricola Bank, Muzeum Miasta Turku, Cyfrowy Polsat, Unicorn, Hurtownia „Emika”. W tym miejscu organizatorki składają wszystkim darczyńcom serdeczne podziękowania.

Loteria cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród uczniów, jak też nauczycieli i rodziców. Z pozyskanych w ten sposób funduszy biblioteka wzbogaci się o wiele nowych pozycji książkowych. W jej przeprowadzeniu brały czynny udział uczennice z klas: IVa , IV b, V a, V d, VI b, VI c, VI d.

Z okazji święta specjalnymi gośćmi biblioteki szkolnej byli uczniowie klas pierwszych i drugich. Wzięli oni udział w przedstawieniu KAMISHIBAI, japońskim teatrze obrazkowym. Dzieciom bardzo spodobała się ta wyjątkowa forma słuchania bajek, a niektórzy uczniowie wymyślili własne opowieści do KAMISHIBAI.

Od 21 do 30 października trwały DNI OTWARTE BIBLIOTEKI. Wszyscy czytelnicy mieli szansę wziąć udział w konkursie z nagrodami, wystarczyło tylko w tych dniach wypożyczać książki. Poza tym dla wszystkich odwiedzających bibliotekę mieliśmy przygotowane słodkie niespodzianki. 6 listopada odbyło się uroczyste losowanie nagród spośród wszystkich uczestników konkursu.

Tytuł Czytelnika Miesiąca oraz nagrody książkowe uzyskały uczennice: Martyna Jakulska, II oraz Klaudia Żurawska, IV c. Ponadto rozlosowano 5 nagród rzeczowych, które trafiły do rąk uczniów: Oliwii Bartosik i Kamila Krotowskiego z kl. III c, Marcina Budy z II b, Julii Pięty z III a oraz Wiktora Walkosza z VI d.

Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i chętnie odwiedzali bibliotekę w czasie jej święta oraz będą to robić nadal, bo przecież „Biblioteka – to miejsce dobre dla każdego człowieka”.

Elżbieta Nowak