JEDYNKA PRZYSTĄPIŁA DO AKCJI ZAPAL ŚWIATŁO WOLNOŚCI

WP 20131213 002

Elementem rocznicowych obchodów szkolnych wprowadzenia stanu wojennego było przystąpienie uczniów naszej szkoły do akcji Zapal Światło Wolności. Akcję objął Honorowym Patronatem Prezydent RP Bronisław Komorowski. 13 grudnia uczniowie zapalili o godzinie 19.30 świeczkę w oknie lub wirtualnie na stronie www.ipn.gow.pl. Tym oto gestem złożyli hołd ofiarom stanu wojennego.W ramach obchodów uczniowie na lekcjach historii i języka polskiego dzięki filmowej formie edukacyjnej poznali wydarzenia stanu wojennego.Odbyli wirtualną wycieczkę zabytkowym autobusem specjalną linią "13 grudnia"ulicami Warszawy wysłuchując komentarza historycznego i słuchając  koncertu piosenek opozycyjnych.