NASTROJOWO  I  Z  HUMOREM,  CZYLI  JASEŁKA W „SP1”

DSC01557

Boże Narodzenie to szczególny czas, czas oczekiwania, refleksji i pojednania. Jego tradycją obok spotkań rodzinnych, opłatka, życzeń i podarunków jest wspólne śpiewanie kolęd, bez których większość osób nie wyobraża sobie tych świąt. Dnia 20.12.2013 r. w Szkole Podstawowej nr 1  odbyły się jasełka. W tym roku - ze względu na budowę sali gimnastycznej - przedstawienie wystawiono na pięknie udekorowanym korytarzu.

Całość spektaklu pokazującego i przypominającego przepiękne tradycje świąt Bożego Narodzenia przeplatana była kolędami i pastorałkami we współczesnej interpretacji.

Jasełka przygotował szkolny teatr „Szpilka”. Scenariusz napisał uczeń Maciej Adamiak, który reżyserował spektakl i brawurowo wcielił się w rolę Heroda.

Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się świąt. Po przedstawieniu już kameralnie, każda klasa ze swoim wychowawcą uczestniczyła w Wigilii klasowej.
 Były życzenia świąteczne i noworoczne, poczęstunek oraz wspominanie wesołych chwil mijającego roku. O dzieciach nie zapomniał też Święty Mikołaj, który rozdał uczniom cukierki.

Na zakończenie tego nastrojowego spotkania uczniowie, rodzice, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły składali sobie życzenia,  dzieląc się opłatkiem.