UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W TURKUDSC 0022 WŚRÓD NAJLEPSZYCH  NA  KONKURSIE WIEDZY O WIELKOPOLSCE

Już po raz osiemnasty rozegrany został  Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce.  Konkurs wpisał się na stałe w harmonogram konkursów w naszej szkole  o czym świadczy jego niesłabnąca popularność wśród uczniów. Tak wielkie zaangażowanie wynika z przedmiotu i zakresu tematycznego Konkursu, który kształtuje poczucie przywiązania do „Małej Ojczyzny” podkreślając jej wyjątkowość  osobliwość na tle całego kraju. Konkurs jest objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Wielkim sukcesem zakończyli kilkumiesięczny intelektualny wysiłek uczniowie „Jedynki”. Są to laureaci Weronika Dziamara i Zuzanna Szczesiak uczennice klasy 4 e  i finaliści Piotr Wojtkowiak z klasy 5 d i Martyna Nawrocka z klasy 6 c. Uroczystość zakończenia Konkursu dla laureatów połączony z wręczeniem nagród odbędzie się 18 czerwca  w Chodzieży. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach.