BIWAK w SKORZĘCINIE "Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT"

DSCN6862

W dniach 12.09.2014r.-14.09.2014r. odbył się biwak, na który pojechały klasy 5b, 5d i 5e. Dla tej ostatniej był on nagrodą za utrzymanie statuetki ,, Sowy”- dla najlepszej klasy w szkole, a dla pozostałych motywacją do dobrego uczenia się. Pojechały z nami: pani W. Trocha, pani A. Koszykowska, pani B. Mielczarek     i pani I. Marciniak.

Pierwszego dnia, po zajęciach w szkole zebraliśmy się o 15:45. Wyruszyliśmy ok. 16:00. Na miejsce dojechaliśmy przed 18:15. Tuż po tym zakwaterowaliśmy się i zjedliśmy smaczny obiad. Później poszliśmy na spacer po Skorzęcinie. Następnie udaliśmy się na dyskotekę na której odbyła się „Gala Talentów” Po zabawie podekscytowani rozmawialiśmy w swoich domkach i poszliśmy spać. Drugiego dnia o godzinie 8:00 chętni zebrali się na poranne biegi. Po śniadaniu wyruszyliśmy  na wycieczkę dydaktyczną do wsi Skorzęcin , łącząc edukację przyrodniczą z wypoczynkiem i turystyką.  Z panem leśniczym weszliśmy do lasu, gdzie pochowany jest niemiecki leśniczy. Zobaczyliśmy jego nietypowy pomnik – pięć drzew różnej grubości, symbolizujących ,,grube i chude” lata zmarłego. Po powrocie zjedliśmy obiad i bawiliśmy się w podchody. Podczas których musieliśmy wykazać się wiedzą  z zakresu zdrowego stylu życia i właściwego odżywiania się.  Odnaleźliśmy skarb – czekoladowe monety. Zanim wróciliśmy do ośrodka podziwialiśmy jezioro i zamaczaliśmy w nim stopy. Na miejscu, wśród drzew zjedliśmy kiełbaski z grilla. Po rozmowach w pokojach zasnęliśmy.Ostatniego dnia o godzinie 8:00 odbyły się biegi, a o 8:30 zjedliśmy śniadanie. Następnie spakowaliśmy się, posprzątaliśmy pokoje i wsiedliśmy do autobusu.  Około 14:05 byliśmy pod szkołą.Wszyscy świetnie się bawili. Nie możemy doczekać się kolejnych takich wyjazdów. Paniom serdecznie dziękujemy za opiekę i wiele miłych wrażeń.

Zuzia Szczesiak klasa 5e