LEKCJA HISTORII Z UŁANAMIDSCN6855

8 września  uczniowie klasy 5d i 5e z wychowawcami uczestniczyli w nietypowej lekcji historii.  Lekcja - Spotkanie z ułanami odbyła się w gospodarstwie hodowcy koni Pana Marcina Klinkiewicza. Dzieci poznały historię 15 Pułku Ułanów Poznańskich. Dowiedziały się, dlaczego  co roku ułani odwiedzają nasze miasto.

Otóż we wrześniu 1939 r. przez Turek prowadził szlak bojowy oddziału, ułani zatrzymali się w Turku podczas przejazdu z Poznania nad Bzurę. Z wielkim podziwem uczniowie oglądali pokaz jazdy konnej. Spotkanie z ułanami na pewno na długo zapadnie w ich pamięci i sercach, a może niektórzy z nich dołączą do grona sympatyków kawalerii.