ZOBACZ TELEWIZJĘ OD KUCHNI I POCZUJ SIĘ JAK GWIAZDA!

Tak właśnie postąpili uczniowie „Jedynki” wraz z opiekunami p. dyr. Elżbietą Pokojową,DSC05585 Siostrą Teodozją, p. Aldoną Piwońską i p. Bożeną Mielczarek, którzy 17 października wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie zwiedzali miejsca, o których uczą się na lekcjach historii, przyrody i sztuki. Jednak głównym punktem wycieczki była wizyta w TVP, następnie Belweder, Park Łazienkowski i Stare Miasto. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od Belwederu,

w którym mieszka Prezydent wraz z rodziną. Wejścia do części prywatnej rodziny prezydenckiej pilnowała piękna labradorka Granda.  Przewodnik przedstawił nam ciekawe, intrygujące wydarzenia, które rozegrały się w Belwederze. Po takiej  niezwykłej lekcji historii udaliśmy się do letniej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego - Łazienek Królewskich. Zwiedziliśmy Biały Domek, spacerowaliśmy  urokliwymi alejkami parku, który przecudnie wyglądał w jesiennej szacie. Obserwowaliśmy przepiękne  bażanty, kaczki, gołębie i oswojone wiewiórki. Wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie budynku TVP przy ulicy Woronicza. Wszyscy mieli nadzieję, że zobaczą kogoś znanego i już na wejściu spotkaliśmy usmiechniętą Hannę Śleszyńską, aktorkę teatralną, filmową i kabaretową. Wszyscy podekscytowani przystąpili do zwiedzania studia nagraniowego programów: „ Pytanie na śniadanie”, „Świat się kręci”, „ Jaka to melodia”. Dzieci zwiedzały garderoby ludzi pracujących w telewizji. Wielkim przeżyciem było spotkanie z Robertem Janowskim i Robertem Osamą, pianistą jazzowym z programu „Jaka to melodia?” Panowie zaproponowali dzieciom wspólne zdjęcie. Wiele emocji dostarczyło dzieciom Muzeum Telewizji. Była to podróż w przeszłość. Uwagę dzieci przyciągnęły stare modele odbiorników telewizyjnych „Wisła”, „Belweder”, a także pacynki z dobranocek, m.in. Jacka i Agatki. Dzieci szczęśliwe i zadowolone wróciły do domu i na pewno ta wycieczka na długo zapadnie i w ich pamięci. Należy podkreślić, że udział w wycieczce był nagrodą w konkursie„ Na najbardziej aktywną klasę” w ubiegłym roku szkolnym.