ŚNIADANIE DAJE MOCDSC06027

07.11.2014r. w piątek, odbyło się klasowe śniadanie. Do akcji po raz kolejny przystąpiła cała szkoła. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dostarcza nam energii niezbędnej do funkcjonowania. Powinniśmy je jeść zawsze przed wyjściem do szkoły. Z tych powodów wszyscy zorganizowaliśmy wspólny posiłek. Na 3 i 4 godzinie lekcyjnej (9:45 - 11:25) uczniowie klasy 5e przygotowali kanapki.

Podzieleni na grupy przyrządziliśmy pełnoziarnisty chleb z warzywami takimi jak: pomidory, sałata, rzodkiewki oraz szczypiorek. Dodaliśmy również jajka, twarożek, ser, a także wędlinę. Najważniejsze, żeby było zdrowo! Uczennice: Weronika Dziamara i Agata Drabina przeczytały fraszkę Jana Kochanowskiego pt. Na zdrowie. Po 45 minutach przystroiliśmy stoły i udaliśmy się zobaczyć jakimi posiłkami zaskoczą nas  inne klasy. Nie zawiedliśmy się, tam również było apetycznie. Po dzwonku wróciliśmy do swoich stolików i oczekiwaliśmy na komisję. Po jej wizycie skonsumowaliśmy kromki. Później rozwiązaliśmy  krzyżówki, wykreślanki i zapisaliśmy przepisy na sałatki. Nasza sala wyglądała pięknie. Kolorowe obrusy, papierowe talerzyki, serwetki, aż cieszyły oczy. Następnie poszliśmy częstować innych uczniów, a przewodnicząca klasy wraz z członkinią Samorządu Uczniowskiego rozdały nauczycielom jabłka. Po jakimś czasie z żalem serca musieliśmy schować kanapki, sprzątnąć stoły i klasę oraz udać się na kolejną lekcję. Wszystkim nam się podobało, a posiłek bardzo smakował. Będziemy czekać na taką akcję za rok. Jest to wspaniały pomysł zachęcać uczniów, zarówno małych jak i dużych do zdrowego stylu życia.

Zuzia Szczesiak klasa 5e