WARTO BYĆ BLISKO PRZYRODY… DSC06350

Nie ulega wątpliwości, iż warto poznawać cechy  budowy i podstawowe czynności życiowe organizmów, budowę warstwową lasu, pogodę i jej składniki, podstawowe znaki topograficzne spotykane na mapach, posiadać  umiejętność orientacji w terenie, wyznaczania kierunków głównych i pośrednich,czytanie i interpretacja mapy, znać krainy geograficzne Polski i ich rozmieszczenie, oraz formy ochrony przyrody stosowane w Polsce.

Tym oto najważniejszym wytycznym z zakresu wiedzy i umiejętności mieli sprostać uczestnicyszkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Zmierzyły się z nim następujący uczniowie szóstych klas Julia Szlucha i Natalia Borowczyk z klasy 6a, Maciek Adamiak, Piotr Wojtkowiak, Jakub Wojciechowski, Bartosz Witkowski, Justyna Wojciechowska i Weronika Poszwa z klasy 6 d. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe długopisy. Serdecznie  gratulujemy uczestnikom i życzymy powodzenia w zmaganiach konkursowych.