MIKOŁAJKI      INNE     NIŻ    WSZYSTKIE

DSCF9931

5 grudnia w klasie 1b obchodzono Mikołajki. Mikołajki te były bardzo uroczyste, ale również nietypowe,  więc inne  niż wszystkie.  Dzieci przyszły do szkoły przynosząc ze sobą „świąteczny akcent”. W większości były to czapki Mikołaja, ale były też mikołajowe brody i wąsy, czapki elfów, rogi i nos renifera oraz maskotki. Wkrótce w klasie zjawiły się mamy z rady klasowej rodziców, również świątecznie ubrane. Furorę zrobiła pani w kompletnym stroju ELFKI. Najpierw panie przeczytały dzieciom baśń o tematyce bożonarodzeniowej. Następnym punktem imprezy była wizyta pani florystyki.

Każde dziecko w klasie otrzymało małą choinkę, by samodzielnie ją ustroić. Dzieci same wykonywały kokardki, które razem z piernikami i laskami cynamonu umieszczały na choince. Na koniec doniczkę z choinką wkładano do lnianego worka, który  przewiązywano ozdobną tasiemką. Gdy choinki były gotowe, przyszedł czas na  muf inki. Dzieci polewały je lukrem, przystrajały jadalnymi koralikami i bałwankami, a następnie zjadały. Po pracy dzieci dostały upominki i posilały się  ciastem ozdobionym  lukrowym Mikołajem. Tą wspaniałą imprezę dzieci zawdzięczają rodzicom, którzy przy okazji ważnych wydarzeń klasowych,  zawsze przygotowują swoim dzieciom niepowtarzalne i ciekawe atrakcje.

Lidia Pasturek