PASJA NIE DZIELI, LECZ ŁĄCZY - SZKOLNY DSC09083

ETAP KONKURSU RECYTATORSKIEGO

To był dzień pełen wrażeń! 4 marca, w środę odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego z cyklu „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”. Jak co roku konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły.

O godzinie 14.00 wszyscy „młodzi mistrzowie słowa” zebrali się w sali 406. Na początku głos zabrała pani Ewa Pawlak, która powitała uczestników, rodziców i przedstawiła komisję artystyczną. Tegoroczną edycję prowadziły uczennice z klasy 4d: Aleksandra Pietrzak, Nina Grabara i Zofia Dobrowolska. Przez dwie godziny w sali na trzecim piętrze rozbrzmiewała poezja w najlepszym wykonaniu. Mogliśmy usłyszeć wiersze takich autorów jak: Ludwik Jerzy Kern, Agnieszka Frączek, Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Kalina Jerzykowska i innych. Podczas konkursu atmosfera między uczestnikami była bardzo miła i koleżeńska. Mimo stresu, wszystkie dzieci świetnie się bawiły, prezentując swój talent recytatorski. Po wysłuchaniu 34 prezentacji jury, w skład którego weszły panie: Mirosława Mielczarek (MDK w Turku), Agnieszka Tomczyk (MiPBP w Turku), Elżbieta Frasunkiewicz, Emilia Kozłowska i Małgorzata Pakuła postanowiło do kolejnego etapu zakwalifikować siedmioro recytatorów. Nagrodzeni zostali: Amelia Sobczyk – 1d, Bartosz Dziamara – 1d, Nadia Przygońska – 3d, Helena Gromada – 4d, Nina Grabara – 4d, Aleksandra Pietrzak – 4d i Agata Drabina – 5e. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżniania. Ponadto jury podkreśliło, że poziom recytacji uczniów naszej szkoły był bardzo wysoki, dlatego wybór tych najlepszych okazał się niezwykle trudny. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie, a każde dziecko otrzymało dyplom i drobny upominek.

Ponieważ wszyscy uczestnicy reprezentowali naprawdę wysoki poziom umiejętności recytatorskich, konkurs ten był raczej wielkim świętem poezji niż rywalizacją, gdyż pasja nie dzieli, lecz łączy.

Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje, a laureatom życzymy sukcesów w kolejnych etapach zmagań recytatorskich.

Nina Grabara, Michalina Rosiak, kl.4d