ŻYWA FLAGA

Dnia 30.04.2015. roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczcili obchody Święta Flagi RP. Z tej okazji samorząd uczniowski zorganizował happening, podczas którego robiliśmy żywą flagę.

O godzinie 10.40 wszyscy uczniowie i nauczyciele zebrali się na hali sportowej. Na początku kolega z klasy 5e Wojtek Ślósarski odczytał tekst dotyczący powstania flagi Rzeczypospolitej Polskiej, z którego dowiedzieliśmy się od kiedy oficjalnie została przyjęta jako symbol narodowy, skąd wzięła się jej kolorystyka oraz wielu innych ciekawych rzeczy na jej temat. Następnie zaczęliśmy ustawiać się w żywą flagę. Uczniowie klas 1-3 trzymali w rękach kartki koloru białego, a klas 4-6 koloru czerwonego. Natomiast koledzy i koleżanki z klasy 5e trzymali napis Drugi maja Święto Flagi. Kiedy wszyscy unieśliśmy ręce do góry, tworząc flagę Rzeczypospolitej Polskiej, dron wzbił się w powietrze i zaczął robić pamiątkowe zdjęcia. Tego roku również udało nam się zrobić piękną, żywą flagę i pokazać w ten sposób, że szanujemy ją jako symbol naszego kraju. Po wykonaniu fotografii powróciliśmy do klas na lekcje.

Obchodzone Święto Flagi uczy nas patriotyzmu i miłości do Ojczyzny, a tradycja robienia żywej flagi sprawi, że zawsze będziemy o nim pamiętać.

Michalina Rosiak kl.4d