Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

ROZPOCZĘLIŚMY  NOWY  ROK  SZKOLNY

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 po raz pierwszy  wszyscy razem witali nowy rok szkolny w przestronnej sali sportowej. Po ciepłym przywitaniu  przez  p. Dyrektor Elżbietę Pokojową życzenia do Uczniów, Nauczycieli i Rodziców skierował również Burmistrz Miasta Turku Romuald Antosik oraz przewodniczący Rady Rodziców p. Tomasz Misiak. Ważnym momentem uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego było uczczenie 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie doniosłym  występem uczcili pamięć o tym ważnym wydarzeniu. Dopełnieniem było złożenie kwiatów i oddanie hołdu poległym za Ojczyznę przez poczet sztandarowy, przedstawicieli grona pedagogicznego oraz uczniów przed pomnikiem „Nigdy Więcej Wojny”.