Głośno czytali w „Jedynce”

29 września społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku włączyła się w ogólnopolskie obchody Dnia Głośnego Czytania. W dniu tego święta w całej szkole zapanowała atmosfera czytania. Niezależnie od tego, czy była to lekcja języka polskiego, przyrody, informatyki czy wuefu każdy nauczyciel czytał swoim uczniom fragment wybranej książki.

Wszystkie czytane książki pochodzą ze Złotej Listy polecanej przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”. Wśród nich znalazły się takie pozycje jak: „Klub latających ciotek” R. Witka, „Magiczne drzewo” A. Maleszki, „Czy wojna jest dla dziewczyn?”
P. Beręsewicza, „Momo” M. Ende, „Emil ze Smalandii A. Lingren, „Pamiętnik grzecznego psa” K. Terechowicz i wiele innych. O sukcesie naszego przedsięwzięcia może świadczyć fakt, że wielu uczniów zgłosiło się do biblioteki, aby wypożyczyć książkę, której fragment wysłuchało podczas lekcji.

Akcję zorganizowały bibliotekarki: Aleksandra Antczak i Elżbieta Nowak przy współpracy z nauczycielami.