Wśród bohaterów Henryka Sienkiewicza1

12 listopada było inaczej niż zazwyczaj w szkole. Od samego rana na szkolnych korytarzach można było spotkać bohaterów książek Henryka Sienkiewicza. Tym razem wśród uczniów byli: Staś, Nel, pani Oliwier, Latarnik, Krzyżacy, Murzyni, Oleńka Bilewiczówna, Neron, Ligia, Sachem a nawet pies Saba, słoń King.   Póżniej wszyscy spotkali się w sali sportowej. Każda klasa wystawiła swoich reprezentantów do konkursu na najlepszą kreację bohatera. Kryteria oceny były surowe, jednak komisja konkursowa nie była w stanie wyłonić zwyciezców. Stwierdzono, że wszystkie postacie doskonale odzwierciedlają bohaterów z książek naszego Patrona. Wszyscy otrzymali zatem najwyższą liczbę punktów. W XIX w. trzeba byo wykazywać się odwagą i zwinnością. Aby to sprawdzić chętni bohaterowie utworów Henryka Sienkiewicza przystapili do konkurencji sportowych pod okiem nauczycieli w - fu. Było wesoło, okazało się, że nie jest łatwo wygrać, mając na sobie różne stroje. Dzień ten był wspaniały, stał sie zachetą do czytania utworów Henryka Sienkiewicza.