Spotkanie z Przyjacielem SzkołyDSC 0460

Walentynki – Święto zakochanych - obchodzono już w średniowieczu. Związane są one z kultem św. Walentego w Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Tego dnia obdarowujemy się serduszkami z papieru – laurkami, które wręczamy zarówno bliskiej osobie jak przyjacielowi czy przyjaciółce.

11.02.2016r. klasa VI e wraz z wychowawczynią – panią Bożeną Mielczarek postanowiła odwiedzić panią Łukaszewską.

Około 11:00 zebraliśmy się w szatni, a następnie ruszyliśmy w stronę domu Przyjacielem Szkoły. Pani przywitała nas w drzwiach uśmiechnięta oraz szczęśliwa. Przybyliśmy do niej z prezentem z okazji zbliżających się walentynek. Wręczyliśmy jej ręcznie robioną laurkę i słodki upominek. Długo słuchaliśmy ciekawych opowieści. Wiemy teraz, skąd wzięła się nazwa śledzik (ostatki) – podczas pewnego balu, blisko północy, pewien gospodarz przepędził gości patykiem, na którym zawieszony był śledź. Ta historia bardzo nas zaskoczyła. Rozmawialiśmy również o posypywaniu głów popiołem – zwyczaju, odbywającym się w Środę Popielcową. Zrobiliśmy wiele wspólnych zdjęć.

Po 30 minutach musieliśmy wrócić do szkoły. Pożegnaliśmy się z panią Łukaszewską, obiecując, iż odwiedzimy ją niedługo. Piękna jest przyjaźń międzypokoleniowa i możliwość nazywania kogoś ,,bratnią duszą”.

Zuzia Szczesiak kl.6e