Nocne zmagania ze sztukąDSC06156

Z piątku  na sobotę, 11 – 12 marca w naszej szkole odbyły się nocne warsztaty teatralne. Uczestniczyli w nich uczniowie tworzący teatr Szpilka. Opiekunami podczas zajęć były panie: Ewa Pawlak, Izabela Ochota i Aldona Piwońska.
O godzinie 19:00 zebraliśmy się przed salą 305. Każdy z nas miał plecak, zapakowany po brzegi jedzeniem, ubraniami i innymi potrzebnymi rzeczami.  Ponieważ noc spędzaliśmy w murach szkoły, niezbędny był śpiwór, ciepły koc i poduszki. Na początku przygotowaliśmy się do próby. Rozłożyliśmy rekwizyty i przebraliśmy się w stroje teatralne. Następnie ochoczo zabraliśmy się do gry. Przez kilka godzin ćwiczyliśmy nasze przedstawienie. Powtarzaliśmy najważniejsze i najtrudniejsze sceny oraz wymyślaliśmy nowe. W trakcie próby  zrobiliśmy sobie krótką przerwę, podczas której zjedliśmy pyszne, samodzielnie przygotowane kanapki. Po ciężkiej, ale bardzo satysfakcjonującej pracy udało nam się stworzyć wspaniałe widowisko. Później wszyscy umyliśmy się i przebraliśmy w piżamy.  Wnieśliśmy materace do pracowni plastycznej i położyliśmy się, aby odpocząć. Obejrzeliśmy krótkometrażowy  film pt. Piotruś i wilk. Okazał się on nieco przygnębiający, zrobiło nam się  trochę smutno, dlatego dla poprawienia nastrojów włączyliśmy bardzo zabawną bajkę pt. Masza i niedźwiedź. Podczas oglądania tego serialu wszyscy głośno się śmiali. Potem zaczęliśmy bawić się w rozmaite gry i zabawy. Zaczęło się od naszej ulubionej  Mafii. Ci, którzy nie byli zainteresowani uczestniczeniem  w rywalizacji, mieli doskonałą okazję na koleżeńskie pogaduszki.O bardzo późnej porze położyliśmy się spać.  Rano wszyscy wcześnie wstaliśmy, szybko ubraliśmy się i zjedliśmy śniadanie. Posprzątaliśmy klasę 305 i zaczęliśmy powtarzać przedstawienie. O godzinie 10:00 trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń, wróciliśmy do domów.
Nocne warsztaty  bardzo nam się podobały. Sam pomysł nocowania w szkole był dla nas ciekawą i ekscytującą propozycją. Zarówno podczas prób, jak i czasu wolnego pogłębialiśmy naszą wiedzę teatralną, rozwijaliśmy umiejętności oraz zacieśnialiśmy nasze przyjaźnie. Spędzając wspólnie czas, fantastycznie się bawiliśmy. Na pewno nigdy nie zapomnimy tej niecodziennej próby. Z wielką chęcią spędzimy w naszej szkole kolejne, równie niesamowite nocne zmagania z sztuką.

Michalina Rosiak, kl. 5d