Sukces "Szpilki"DSC06586

Grupy teatralne „Szpilka” i „Szpilka Mini” przygotowały w tym roku dwa kolejne przedstawienia pt. „A może by tak piracka przygoda...” oraz „Strach ma wielkie oczy”. Pierwsze traktuje o problemach dziecka w grupie rówieśniczej, scenariusz wzbogacony został o przemyślenia i pomysły dzieci, a drugie ostrzega przed uzależnieniem od gier. Maluchy wspaniale bawią się na scenie i wzbudzają zachwyt wśród publiczności, natomiast starsza grupa potrafi już bardzo wiele i tworzy ambitne prezentacje, zyskując uznanie jurorów. Przedstawienia zaprezentowane zostały po raz pierwszy na 17. Festiwalu Szkolnym PLAMA, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Turku, jurorzy przyznli “Szpilce” nagrodę główną Puchar Burmistrza Miasta Turku, a “Szpilce Mini” wyróżnienie. Teatry doceniono również w 38. Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych „Przestrzenie Wyobraźni”, które odbyły się 18-19 marca w Kłodawie. Komisja artystyczna pod przewodnictwem Adama Biernackiego – reżysera i instruktora teatralnego z Warszawy – maluchom przyznała wyróżnienie, a starszej grupie nagrodę oraz wytypowała zespół do udziału w edukacyjnym projekcie “Teatr cieni – kopalnia możliwości”. Warsztaty z dziećmi poprowadzą aktorzy Teatru Figur z Krakowa, odbędą się one w naszej szkole. Nagrody aktorskie otrzymały dziewczynki brawurowo odtwarzające swoje role: Weronika Karolak i Helena Gromada.

Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów!