Pierwszy dzień wiosnyDSC06612

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole udał się doskonale. Spędziliśmy go aktywnie, wesoło i pomysłowo!

Wiosenne kolory - każda klasa wylosowała wcześniej inny kolor: czerwony, zielony, żółty, pomarańczowy. Wylosowany kolor dominował w strojach, dekoracji sali , stołu, a nawet wyróżniał się w wiosennym śniadaniu.

Wiosenne śniadanie – tutaj zadaniem było przygotowanie wspólnego śniadania wg własnych pomysłów, smaków oraz zasad zgodnie z nową Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Ważne jest to, że dominowały warzywa i owoce podane w sposób zaskakujący, a dlatego, że liczył się pomysł, estetyka wykonania, i sposób podania. Propozycji nie sposób wyliczyć. W każdej klasie można było zobaczyć coś niezwykłego. Były desery na bazie jogurtu naturalnego, koktaile owocowe a nawet owocowe lody. Były potrawy z użyciem różnych nasion, np. słonecznika, kiełków rzodkiewki,, płatków owsianych. Pasjonująco wyglądał półmisek, na którym siedział winogronowy jeż z kwiatem z boku i inne owocowe postacie, które wykonała Natalia Kałużna z kl. 6 d. Smakowicie wyglądały sałatki i szaszłyki owocowe, warzywne i nietypowe kanapki, ópółmisek z pieczonymi burakami. Wszystko to dowód na to, że dostepnych produktów można wręcz wyczarować niezwykłe posiłki. Ważny aspekt wiosennego śniadania to również wspólne przygotowanie, a później wspólne zjedzenie. Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia podczas przyznawania punktów.

Wiosenna wycieczka do kina – po wspólnym śniadaniu i posprzataniu swoich stanowisk pracy udaliśmy się do kina na film „Marsjanin”. Obejrzelismy film, który uczy, bawi, wzrusza, chwyta za gardło, ale w efekcie napawa optymizmem. Nauczyliśmy sie z tego filmu, że podobnie jak pewien astronauata można sobie w życiu poradzić z każdym problemem. Okazało się jak ważna jest praca, pomysłowość, zaradność, hart ducha, czyli cechy zachowania i uczucia, które wpływają na nasze zdrowie psychiczne.

Pierwszy Dzień Wiosny udał się w 100%, to przykład na zdrowe życie.

Wszyscy bawiliśmy się wspaniale. Chcąc pokazać efekty naszej pracy, zaangażowania i niezwykłych pomysłów każda klasa przystapiła do konkursu w ramach „Aktywnej Klasy”.

Lubimy takie wesołe, aktywne i zdrowe dni w naszej szkole!