Sukcesy w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego1

Systematyczna praca, zaangażowanie i jednocześnie zamiłowanie do literatury oraz talent sprawiły, że Zuzanna Szczesiak, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Zdobycie tytułu laureata nie należało do najprostszych zadań, co niewątpliwie świadczy o doskonałym przygotowaniu Zuzanny. Uczeń do konkursu musi przeczytać wiele lektur: etap szkolny – jedną, etap rejonowy – pięć, etap wojewódzki – pięć. Musi także świetnie znać gramatykę, ortografię, pisać oryginalne i bezbłędne wypracowania, a także posiadać ogólną wiedzę o kulturze. Sama laureatka bardzo skromnie mówi o swoim sukcesie: „Bardzo się cieszę, że brałam udział w konkursie, jestem zwolniona z pisania sprawdzianu szóstoklasisty w części matematyczno – humanistycznej, a dyplom wręczyła mi pani kurator, Elżbieta Leszczyńska”.

Uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych odbyła się 30 marca w Centrum Kongresowo – Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

„Sukces Zuzanny sprawił mi ogromną radość, w pełni na niego zasłużyła” – mówi Ewa Pawlak, nauczycielka języka polskiego.

Wspaniałym osiągnięciem może pochwalić się także Aniela Szewczyńska, która została finalistką tego konkursu. Opiekunką uczennicy jest Małgorzata Pakuła.

Gratulujemy Zuzannie i Anieli, życzymy kolejnych sukcesów w gimnazjum!