Profesjonalne warsztaty dla grupy teatralnej “Szpilka” DSC07565

Grupa teatralna “Szpilka” została wytypowana do udziału w edukacyjnym projekcie “Teatr cieni - kopalnia możliwości” realizowanym przez CKiS w Koninie. Zespół otrzymał nagrodę i nominację podczas Konfrontacji Teatrów Dziecięcych “Przestrzenie Wyobraźni” w Kłodawie. W kwietniu, w maju i w czerwcu do szkoły przyjedzie artysta Teatru Figur Kraków, który przeprowadzi z zespołem łącznie 3 jednodniowe warsztaty z dziedziny teatru cieni.

27 kwietnia odbyło się już pierwsze spotkanie. Reżyserka i aktorka Teatru Figur Kraków – Ałła Maslovskaya, absolwentka Mińskiego Instytutu Kultury, pokazała, jak na scenie opowiadać rytmem, obrazem, nastrojem, melorecytacją, a przede wszystkim cieniem. Mali aktorzy pracowali ze scenariuszem oraz projektwali i wykonywali lalki do przedstawienia cieniowego, które realizowane będzie podczas kolejnych dwóch spotkań. W podobnych warsztatach pod koniec czerwca wezmą również udział opiekunki artystyczne zespołu teatralnego.
Całość projektu zakończy prezentacja spektaklu cieniowego “ Król Maciuś I” (w wykonaniu aktorów Teatru Figur) 600 m pod powierzchnią ziemi, w Kopalni Soli w Kłodawie - 1 lipca br.
Projekt otrzymał dotację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.