Ustanowienie rekordu Polski „Jak najwięcej osób DSC07830

czytających wspólnie Sienkiewicza”

Rok 2016 przez Sejm RP został ogłoszony Rokiem Henryka Sienkiewicza.

5 maja minęła 170 rocznica urodzin polskiego Noblisty. Z tej okazji nasza szkoła, która nosi imię wielkiego pisarza i patrioty, przyłączyła się do akcji ustanowienia Rekordu Polski w czytaniu Sienkiewicza, zorganizowanej przez Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej wraz z Biurem Rekordów Guinnessa.. Głównym celem akcji było ustanowienie rekordu Polski oraz uaktywnienie dzieci do czynnego udziału w akcjach kulturalno- oświatowych, a także propagowanie twórczości Sienkiewicza.

Akcja polegała na wspólnym głośnym czytaniu wyznaczonego przez organizatora fragmentu powieści „Potop” . Punktualnie o godz. 10.00 wszyscy zgromadzeni na sali sportowej uczniowie czytali krótki fragment powieści „Potop”. Niektórzy byli przebrani w stroje bohaterów książek Noblisty. W akcji wzięło udział 230 uczniów naszej szkoły.