Zielona szkoła na Pojezierzu Lubuskim

W dniach 16-20 maja uczniowie klasy 6b, 5c, trzech uczniów klasy 5a i trzy uczennice klasy 3d spędzili miło czas na zielonej szkole w miejscowości Lubniewice na Pojezierzu Lubuskim.

Pięknie położony ośrodek wypoczynkowy Stilon nad jeziorem Lubiąż, malownicze krajobrazy, i kontakt z naturą sprawiły, że dobry humor nas nie opuszczał. Do naszej dyspozycji był plac zabaw, boisko do gry w piłkę siatkową, kort tenisowy oraz dużo miejsca do zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Odbywaliśmy piesze wędrówki po okolicy, odkrywaliśmy ciekawe miejsca i poznawaliśmy faunę i florę Pojezierza.

W programie zielonej szkoły były także dwie wycieczki. Pierwsza z nich sprawiła nam najwięcej radości, ponieważ jej celem był tropikalny park rozrywki w Niemczech, zwany potocznie „tropikalną wyspą”. Podczas kilkugodzinnego pobytu korzystaliśmy z licznych atrakcji, a wszystko to w otoczeni tropikalnej roślinności i zwierząt. Kolejny dzień spędziliśmy w Berlinie. Zwiedziliśmy zabytkową część miasta z jej licznymi zabytkami: Brama Brandenburska, Reichstag, Kolumna Zwycięstwa, Mur Berliński oraz Muzeum Techniki. Natomiast w piątek, tuż przed powrotem do domu, odbyliśmy rejs tramwajem wodnym po jeziorze Lubiąż.

Czas minął nam bardzo szybko. Podczas pobytu na zielonej szkole nie tylko zdobywaliśmy wiedzę, ale także doskonale bawiliśmy i integrowaliśmy poprzez wspólne wykonywanie zadań. Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do Turku, ale już planujemy, gdzie wybierzemy się za rok.

Opiekunami zielonej szkoły byli: pani Agnieszka Koszykowska, pani Małgorzata Pakuła, pani Wiesława Majdańska i pan Krystian Koszykowski.