20160614 113534

MATEMATYCZNY   SUKCES   NASZYCH   DZIECI

Wszyscy wiemy, że w naszej szkole jest bardzo dużo dzieci uzdolnionych matematycznie.Potwierdzeniem tego są nagrody zdobywane corocznie w różnego rodzaju konkursach matematycznych. Szczególnym konkursem jest Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Szczególny, bo jest nietypowy i trudny. Każdego roku mamy kilkunastu nagrodzonych uczniów z klas 2 – 6. Jak trudne są zadania Kangura wiedzą dokładnie dzieci biorące udział w konkursie oraz nauczyciele przygotowujący dzieci. Zadania wymagają talentu, logicznego myślenia oraz dużo pracy i dobrego przygotowania, gdyż są zupełnie inne od tych rozwiązywanych na lekcjach matematyki. Potwierdzeniem prestiżu i wyjątkowości Kangura jest również odbywająca się w Koninie uroczystość wręczania nagród, przebiegająca w niezwykłej oprawie artystycznej. Tak było i w tym roku. 13 czerwca zwycięzcy odbierali dyplomy i nagrody z rąk konińskiego koordynatora konkursu Kangur. Miłym i ważnym momentem uroczystości było podkreślenie przez prowadzących , że w tym roku zdecydowanie triumfuje SP 1 z Turku. Mieliśmy bowiem aż 20 nagrodzonych uczniów.   Oto oni:   Klasy drugie – wyróżnienia –   2b: W. Zygoń, J. Drzewiecki, P.Potyralski, I. Stasiak, 2 d: N. Sidorowicz,   2 e: P. Majewski.   Klasy trzecie – wyróżnienia – 3b: M. Adamski, 3c: N. Misiek.   Klasy czwarte – bardzo dobry – 4 b: M. Buda, - wyróżnienia - 4b: J. Paszak, 4d: M. Ryczyński, Sz. Kurzawa.   Klasy piąte – laureat – 5d: A.Białas, -wyróżnienia - 5d: N. Kałużna, Z. Skiba, A. Kukuła, N. Grabara, M. Rosiak,   5b: F.Staszak,   5c: M. Biskup.   Nauczycielki, które przygotowały dzieci to panie: A.Koszykowska: 5b, 5c, 4d, A. Majtka: 5d, W. Trocha: 4b, E. Frasunkiewicz: 2e, I.Ochota: 2d, L. Pasturek: 2b, D. Hynas: 3b, A. Perlińska: 3c.