XV Memoriał im. Jacka Zycha

W sobotę 14 maja 2016 roku w sali sportowej w SP 1 w Turku odbył się XV Memoriał Jacka Zycha w mini piłkę siatkową. Do rywalizacji stanęło sześć zespołów, które reprezentowały miejskie szkoły podstawowe: SP4, SP5 oraz SP1. Jak co roku honorowy patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta Turku. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała pani Elżbieta Pokojowa - dyrektor szkoły i przedstawiciel Burmistrza Miasta Turku - Andrzej Sochacki. Po krótkim wstępie przystąpiono do rywalizacji w dwóch grupach eliminacyjnych, do których rozlosowano przedstawicieli każdej szkoły. W grupie pierwszej najlepszą ekipą niespodziewanie okazała się druga drużyna reprezentująca SP 4 przed pierwszym zespołem SP 5, zaś w drugiej grupie niepokonanymi okazali się reprezentanci SP 1 przed UKS Maratończyk Turek. W półfinałach doszło do rywalizacji między dwoma ekipami z SP 4 oraz pierwszymi reprezentacjami SP 1 i SP 5. Po zaciętych meczach w stosunku 2 : 0 wygrały ekipy SP 1 oraz UKS Maratończyk Turek i to oni wywalczyli sobie miejsce w finale.

W końcowych meczach o miejsca niespodziewanie drugi zespół SP 5 składający się z uczniów klas czwartych wygrał pojedynek o 5 miejsce z SP 1 II 2 : 0. W meczu o trzecie miejsce bezkonkurencyjni okazali się gracze SP5 I, którzy udanie zrewanżował się za porażkę w grupie drużynie SP 4. W finale powtórzył się mecz grupowy i podobnie jak w eliminacjach do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzebny był "tie-breake", w którym po zaciętym meczu ponownie swoją wyższość udowodniła pierwsza drużyna SP 1. Po blisko czterogodzinnych siatkarskich zmaganiach wyłoniła się ostateczna kolejność turnieju. Wręczania medali, dyplomów i pucharów dokonała pani Elżbieta Pokojowa. Piłki ufundowane przez Burmistrza Miasta Turku otrzymały drużyny z miejsc 1 - 4 oraz najmłodszy zawodnik turnieju Oskar Witakowski (SP 5 II). Organizatorzy pragną podziękować serdecznie pani Iwonie Zych, która ufundowała puchary, medale oraz słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników turnieju. Organizacja turnieju była możliwa również dzięki funduszom Rady Rodziców SP 1 Turek. Dziękujemy również przybyłym kibicom i rodzicom, którzy mocno dopingowali swoje pociechy. Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza już za rok na kolejny - XVI turniej upamiętniający wybitnego pedagoga i trenera, jakim był Jacek Zych.