TEATR SZPILKA NA WYCIECZCE W MLECZARNI TUREK

W wycieczce do Mleczarni Turek uczestniczyli uczniowie, którzy biorą udział w projekcie "KuLTURa.
IMG 20161006 133429WIELKA sprawa w małym mieście" dofinansowanym ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2016. Zespół teatralny przygotowuje przedstawienie pt. Jak to z serem w Turku było.

Spotkaliśmy się wszyscy przed szkołą o godzinie 11:25 i wyruszyliśmy na wyprawę. Padało, na szczęście mieliśmy parasole oraz płaszcze przeciwdeszczowe. Dotarliśmy do budynku, zdjęliśmy kurtki, a jedna z pracowniczek zaprowadziła nas do sali. W pokoju stał ogromny stół,  przy którym usiedliśmy. Przedstawiciele firmy opowiedzieli nam o produkcji sera i osobach przy niej pracujących. Poznaliśmy historię zakładu. Zobaczyliśmy,  w jaki sposób są wykonane opakowania. Dowiedzieliśmy się również,  kto zarządza całą mleczarnią i poszczególnymi działami oraz jak i skąd dostarczane jest mleko. Następnie przeszliśmy do budynku, gdzie są wyrabiane sery. Musieliśmy ubrać specjalne czepki, płaszcze i osłony na buty, ponieważ zakład przywiązuje dużą wagę do czystości. Weszliśmy na korytarz, z którego mogliśmy obejrzeć produkcję. Pożegnaliśmy się z pracownikami i wróciliśmy do szkoły.
Wycieczka była bardzo ciekawa. Dowiedzieliśmy się dużo o serze, który pewnie jest uwielbiany przez większość z nas. Informacje, które uzyskaliśmy podczas tego pasjonującego spotkania, pozwolą nam na przygotowanie spektaklu teatralnego w technice cieni Jak to z serem w Turku było.

Zuzanna Skiba