APEL Z OKAZJI 11 LISTOPADA

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku uczcili 98. rocznicę odzyskania niepodległości przezDSC09267 Polskę.  Z tej okazji  przygotowali uroczysty apel  poświęcony ojczyźnie i wolności. W bardzo ciekawy sposób przedstawili historię naszego kraju. Przypomnieli o latach niewoli, kiedy Polska była pod zaborami, zrywach niepodległościowych , wybuchu I wojny światowej i tym ważnym dla Polaków wydarzeniu – odzyskaniu niepodległości.

Na scenie można było zobaczyć upersonifikowaną Polskę. W tę rolę wcieliła się jedna z uczennic naszej szkoły Oliwia Bartosik.  Głównym punktem przedstawienia był taniec klasyczny(balet) w wykonaniu tej  uczennicy. Uczniowie odgrywali  także  rolę kosynierów i zaborców. W całym przedstawieniu nie zabrakło  wierszy i popularnych pieśni patriotycznych.Apel miał uświadomić uczniom, jak ważnym i upragnionym przez naszych przodków wydarzeniem było odzyskanie przez Polskę niepodległości. Dzień  11 listopada stał się dla nas symbolem miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbolem wiary i zwycięstwa.Apel przygotowali uczniowie klas VIc i kółka historycznego  pod okiem nauczycielek p. Małgorzaty Pakuły i p. Bożeny Mielczarek.