W PRZEDEDNIU 11 LISTOPADA

W przededniu Święta 11 Listopada uczniowie SP nr 1 w Turku wcielili się w Rodzina Piłsudskiego 2016-5 postaci historyczne marszałka Polski Józefa Piłsudskiego i jego rodzinę. Rolę Józefa Piłsudskiego zagrał Adam Białas, Aleksandry Piłsudskiej – Zuzia Skiba, córki Wandy – Michalina Rosiak, córki Jadwigi – Nina Grabara. Korzystają z uprzejmości p. Marcina Klinkiewicza – właściciela stadniny wybrali się bryczką na przejażdżkę po naszym mieście. Marszałek i jego rodzina pozdrawiali mieszkańców Turku z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Rozdawali okolicznościowe pocztówki z podobizną Marszałka, życząc radosnego przeżywania święta. Uczniowie odwiedzili włodarza naszego miasta.

Byli też w Muzeum, bibliotekach, przedszkolach, wstępowali do sklepów. Przejażdżka odbyła się ulicami: 3 Maja, ul. Kaliską, Kolską, a przede wszystkim ul. Piłsudskiego, która swoją nazwę zawdzięcza Marszałkowi. Tym miłym akcentem pragniemy przypomnieć, że dbanie o niepodległość jest naszym zadaniem ciągłym i zawsze aktualnym. Opiekę nad dziećmi sprawował nauczyciel SP 1 p. Tomasz Gutaj. Organizatorką tej niecodziennej lekcji była p. Bożena Mielczarek.