WITAJ WIOSNO W „JEDYNCE” a
I nie wracaj do nas -
Na przyjęcie wiosny
Otwórzmy ramiona".

Dnia 21 marca tradycyjnie jak co roku uczniowie naszej szkoły przywitali wiosnę. Tego dnia zgodnie z tradycją żegnamy zimę. Dawniej zwyczajem było tworzenie słomianej kukły zwanej Marzanną, Śmiertką lub Śmiercichą i wrzucenie jej do rzeki lub strumienia, aby nurt jak najszybciej zabrał ją ze sobą do morza. W naszej szkole zamiast topienia marzanny, urządziliśmy Święto Wiosny.
       Ten szczególny dzień w roku dzieci rozpoczęły od wykonania prac plastycznych: płaskich i przestrzennych. Powstały piękne wiosenne gałązki, krajobrazy i radosne jaskółki. Atrakcją tego dnia było wyjście do kina na projekcję filmu ”Ostatni smok świata”. Święto Wiosny w naszej Jedyneczce upłynęło wszystkim radośnie i kolorowo.