Zajęciach pt. „Krótka historia P1110083

o dwóch zawodach i jednej pasji”

Dnia 19 kwietnia 2017 r. klasy 1a i 1b brały udział w zajęciach pn. „Krótka historia o dwóch zawodach i jednej pasji”. Dzieci poznały pracę policjanta, strażaka oraz ratownika medycznego. Dowiedziały się jak postępować w sytuacjach wypadków, które zdarzają się w domu jak i poza domem.

Spotkanie zorganizował pan Artur Przyszło, który jest strażakiem ochotnikiem. Przedstawił on dzieciom na czym polega praca strażaka. Zaprezentował kilka przedmiotów, którymi posługują się strażacy. Dzieci miały możliwość choć przez chwilę poczuć się strażakami.

Pan Artur zaprosił również ratowników medycznych: pana Wojciecha Altmana i panią Aleksandrę Altman, którzy wytłumaczyli dzieciom jak postępować w sytuacji oparzenia, omdlenia, złamania czy zwichnięcia. Pokazali jak wygląda pozycja bezpieczna i jak reanimować osobę nieprzytomną. Pod okiem ratowników dzieci mogły praktycznie zastosować zdobyte umiejętności.

Gościem specjalnym była pani policjantka Dorota Grzelka oraz Pyrek. Pani policjantka przypomniała dzieciom jak zachować się w kontaktach z osobami nieznajomymi.

Zorganizowane spotkanie przyczyniło się do utrwalenia zdobytych wcześniej wiadomości o udzielaniu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.