DWIE WSPANIAŁE WYCIECZKI

25 kwietnia  dzieci  z  klas  3  b  i   2  b   wzięły udział w szkolnej wycieczce do Wrocławia.   Już początek wycieczki był wspaniały.  Dzieci  pod opieką pań  i pilota wycieczki  weszły na teren zoo.  Pierwszym ciekawym obiektem było Oceanarium, w którym można było podziwiać zwierzęta żyjące w wodzie.  Obiekt można było oglądać z góry  lub  w tunelu, w którym wodne zwierzęta otaczały zwiedzających.   Drugim obiektem  było Afrykarium, gdzie dzieci oglądały zwierzęta żyjące w ciepłych klimatach.  Potem obejrzały  zoo na wolnym powietrzu.  Po dobrym i ciepłym obiedzie przejęła nas pani przewodnik, która oprowadzała naszą wycieczkę po Wrocławiu. Widzieliśmy Most Zakochanych, Kamienice  Jaś i Małgosia, stare zabudowania, ratusz , katedrę, Ostrów Tumski , a przede wszystkim wrocławskie krasnale. To prawdziwa atrakcja i teraz znak rozpoznawczy Wrocławia.  Krasnali jest około 305 i wciąż ich przybywa.

10 maja dzieci z 3b i 5b wzięły udział w kolejnej wycieczce. Tym razem do Łodzi. Inny też był charakter tego wyjazdu.  Przede wszystkim z niektórymi dziećmi pojechali  również rodzice. Celem dzieci i grupy rodziców był Teatr Muzyczny, a  w nim   przedstawienie  „Zorro”. Doskonałe libretto , muzyka, wykonanie aktorskie i wokalne, taniec, stroje i scenografia spowodowały,  że zadowolone były dzieci i dorośli.  Druga część wycieczki to wizyta w Eksperymentarium.  Wspaniałe miejsce  do nauki przez zabawę, wystawy oraz interaktywne zabawki i gry logiczne. Tu też bawiły się chętnie dzieci jak i rodzice.