PROGRAMOWANIE W PCSS POZNAŃ20170427 112350

Języki programistyczne są narzędziem, które pozwala uczniom rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać. Programowanie stało się – obok języka ojczystego i jednego języka obcego – trzecim językiem, który każdy człowiek powinien znać choć na podstawowym poziomie, by rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany. Nasza szkoła podążając za tym wyzwaniem przystąpiła do IV edycji programu Mistrzowie Kodowania. W ramach programu powstała i jest realizowana w klasie 4a przez panią Irenę Dominiak innowacja pedagogiczna „Scratch uczy programować”. W ramach tej innowacji udaliśmy się do Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego aby odbyć ciekawe zajęcia w szkole przyszłości.

Na początku wzięliśmy udział w programowaniu sympatycznego kosmity Scotiego. Polegało to na wykonaniu  szeregu zadań, aby pomóc Scottiemu zdobyć części zamienne do pojazdu. W tym celu sterowaliśmy jego ruchami, jednocześnie projektując algorytmy i poznając podstawy programowania. Po krótkiej przerwie przenieśliśmy się w na zajęcia z robotyki. Tym razem konstruowaliśmy i programowaliśmy roboty z zestawów Logo Education m.in. krokodyla który zamykał i otwierał paszczę, śpiewające ptaszki, golarkę, obracające się śmigła. Były to bardzo ekscytujące zajęcia i zgodnie stwierdziliśmy że chcemy dalej rozwijać nasze programistyczne umiejętności.

Wycieczka nasza związana była również z samym miastem Poznań, dlatego zwiedziliśmy Stary Rynek i Muzeum Rogala. W muzeum dowiedzieliśmy wielu ciekawostek na temat gwary wielkopolskiej i historii powstania rogala świętomarcińskiego. Samodzielnie przygotowaliśmy rogale a potem ich skosztowaliśmy. Było bardzo wesoło i bardzo sympatycznie. 

 

  

 

Udostępnij

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn