WYCIECZKA DO KŁODAWYZdjcie-0440

13 października klasy 2b i 3b były na wycieczce w Kłodawie. Razem z opiekunami dzieci zwiedziły Kopalnię Soli „Kłodawa”.  Grupie przydzieleni zostali dwaj panowie przewodnicy, którzy opiekowali się uczestnikami jednocześnie opowiadając różne historie związane z kopalnią. Każdy uczestnik wycieczki dostał żółty kask. Wielką atrakcją była podróż w głąb Ziemi. Windą czyli kopalnianym szybem o nazwie Michał wszyscy zjechali na głębokość 600 metrów. Tam można było zobaczyć kopalniane „cuda” : solne korytarze i piękne ściany, rzeźby i płaskorzeźby, grotę Draculi,  salę widowiskową, różne rodzaje i kolory soli, solne mozaiki, a przede wszystkim cenną kamienną  różową sól  kłodawską.  Dzieci wróciły do domu z torbami pełnymi kawałków różowej soli oraz głowami pełnymi wrażeń.