LEKCJA KLEKSOGRAFIIIMG 1444

W naszej szkole też mogą być tak nietypowe lekcje jak w akademii prowadzonej przez Ambrożego Kleksa. Przekonali się o tym uczniowie klasy 4a i 4b, którzy wzięli udział w lekcji kleksografii. Na kartkach papieru robili kleksy, a następnie wykorzystując ogromne pokłady własnej wyobraźni próbowali domalować do niego pasujące elementy tak, aby powstał  rysunek. Jak się okazało praca z kleksem wcale do łatwych nie należała , ale za to była świetną zabawą. Oceny i pochwały  zostały zastąpione kolorowymi piegami . Lekcja kleksografii sprawiła, że uczniowie przez chwilę poczuli się jak uczniowie Akademii pana Kleksa. Powstałe z kleksów prace okazały się bardzo ciekawe i zabawne.