UCZNIOWIE KLASY 4B w ŚREDNIOWIECZU
4b 1

Dnia 20 października 2017 roku klasa 4b Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku przeniosła się do czasów wczesnego średniowiecza. Pan Miłosz Rabiega przedstawił uczniom życie codzienne w czasach pierwszych Piastów. Wraz ze swoim synem omówili więzi rodzinne jakie panowały w tamtych czasach,  a także pokazali dzieciom jakie ubrania nosili ludzie średniowiecza. Uczniowie mieli okazję zobaczyć i dotknąć lnianą koszulę, skórzany pasek, a także przymierzyć trzewiki. Dzieci również obejrzały broń i narzędzia ówczesnych czasów. Byli też śmiałkowie, którzy bardzo chcieli rozpalić ogień krzemieniem;) Była to bardzo ciekawa lekcja historii, przedstawiająca korzenie naszej polskości.

Iwona Rosiak