PIĄTKI Z GRAMI PLANSZOWYMI1

Ulubionym zajęciem dzieci w naszej szkole są gry planszowe a także ruchowe.  Bardzo często wykorzystujemy czas na zajęcia z różnymi grami. Uczniowie bardzo lubią tego rodzaju zajęcia i coraz częściej wychodzą z propozycją przeznaczenia czasu na gry. Klasa 4d ustaliła, że jest to piątek. Wtedy wiadomo, że wybierają różne gry i w sposób aktywny spędzają czas. Wdrożenie gier w życie szkolne przynosi bardzo korzystne rezultaty. Na przykład gra „Ortograffiti” doskonale wpływa na ćwiczenie ortografii, utrwala pisownię trudnych wyrazów, doskonali zastosowanie zasad, umiejętność uczenia się od innych, spostrzeganie swoich błędów.