UDZIAŁ UCZNIÓW Z SP1 W OGÓLNOPOLSKIM BICIU REKORDU W JEDNOCZESNYM WYKONYWANIU RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO - ODDECHOWEJRKO2019 1

Pomysłodawcą przeprowadzanej od 2013 roku akcji jest Europejska Rada Resuscytacji, a organizatorem w Polsce – Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. SP1 w Turku co roku podejmuje wyzwanie w celu pobicia nowego rekordu. 16 października 2019 roku 174 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w biciu rekordu w ramach „ Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. Przed przystąpieniem do akcji pan Błażej Błajet, ratownik medyczny, omówił najważniejsze aspekty przywracania czynności serca oraz udzielał uczniom wskazówek podczas przebiegu tak ważnego przedsięwzięcia.

Koordynatorem akcji była pani Bożena Janowska – nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa. Dziękujemy panu Błażejowi Błajetowi za bezinteresowną pomoc, a uczniom za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.