NIEZWYKŁY GOŚĆ w SP120191007 133310

Uczniowie klasy VI d mieli zaszczyt gościć panią Janinę Wiśniewską, babcię naszej uczennicy. Młodzież wysłuchała opowieści o losach polskiej rodziny, o jej trudnym, codziennym życiu
w okresie napaści i okupacji Niemiec oraz ZSRR. Uczniowie mieli także okazję zadawać pytania na temat ówczesnej rzeczywistości oraz dowiedzieć się, jacy wtedy byli młodzi ludzie i jak wojna wpłynęła na ich dalsze drogi życiowe. Na zakończenie dzieci zaśpiewały pieśń patriotyczną, podziękowały za opowieści, wręczając kwiaty, a pamiątkowe zdjęcie utrwaliło wspólnie spędzone chwile. Prowadzone przez uczniów wywiady z dziadkami lub pradziadkami na temat czasów wojennych staną się podstawą do publikacji pt. „Pamiętniki Pokoleń”. Spotkanie zorganizowane przez panią Bożenę Mielczarek i panią Renatę Sochacką było kontynuacją ogólnopolskiej akcji pt. „Przerwany marsz”, polegającej na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019r, przerwanego przez wybuch II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży.