ZE ŚWIĘTYMI NA SZKOLNEJ KATECHEZIE20191028 121402 resized

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza uczniowie z klas młodszych w czasie szkolnych katechez zapoznawali się z życiorysami Świętych. W niedzielę 27 października w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas Mszy św. o 11.30 chętne dzieci i z naszej szkoły wzięły udział w akcji parafialnej pod hasłem „Wybierz Świętego i przebierz się za niego”. Przygotowały specjalne stroje aby przypomnieć, że i „mały i duży” może świętym być. Dzieci z rodzicami mieli wspaniałe pomysły. Aranżując odpowiednie stroje, przekazały atmosferę tamtych lat i wieków. Uczestnicy odkryli na nowo prawdę, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości.