W POSZUKIWANIU WROCŁAWSKICH KRASNALIreceived 509891146255873

Wycieczki są integralną częścią nauczania, dają możliwość poznawania piękna polskiej ziemi. Na taki wyjazd udali się we wtorek 22 października 2019r. uczniowie z klas 6b, 6d i 8c. Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast, którego uroki mogła podziwiać młodzież z 50. piętra wieży Sky Tower. Panorama miasta z perspektywy punktu widokowego była imponująca.

Wycieczkowiczom towarzyszyła wspaniała pogoda, a spacer po Ostrowie Tumskim dał im możliwość zachwycania się pięknem tego miejsca. Obejrzeli Katedrę św. Jana Chrzciciela,
a potem przez Most Zakochanych zawędrowali na Stare Miasto. Na wrocławskiej Starówce nastolatki podziwiali zabytkowe kamienice, ratusz i wspaniałą fontannę. Największą atrakcją dla uczniów było poszukiwanie krasnali, które można było spotkać na szlaku pieszej wędrówki. Na zakończenie wycieczki podziwiali „Panoramę Racławicką” przedstawioną na olbrzymim płótnie.

Ten wspaniały dzień zakończył się późnym wieczorem powrotem do Turku.