ŻYWA LEKCJA HISTORII Z BRACTWEM „KERIN”P1180325

W dniu 13 marca w naszej szkole gościliśmy członków Bractwa Rycerskiego „ Kerin”, którzy przygotowali dla naszych uczniów żywą lekcję historii „Wyprawy krzyżowe”. Członkowie Bractwa w bardzo atrakcyjny sposób opowiadali o wyprawach „ w imię Boże”, przedstawili powstanie zakonów rycerskich, a także zaprezentowali białą broń, którą posługiwali się krzyżowcy. W pokazie bardzo chętnie brali udział nasi uczniowie, którzy wcielali się w role rycerzy, giermków ,papieża i na chwilę poczuli klimat tamtych czasów. Nasi uczniowie kolejny raz przekonali się, że historia nie jest nudną nauką, lecz fascynującą przygodą.