SP1   WŚRÓD  NAJLEPSZYCH  Z  WIELKOPOLSKIKONKURS

W ramach XVII Targów Edukacyjnych odbyło się uroczyste podsumowanie
V edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „ Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”. Grono laureatów było niezwykle skromne, wiec tym bardziej z dumą informujemy, że wśród nich były dwie uczennice z naszej szkoły Martyna Dziamara, która zajęła I miejsce i Pola Sobczak III miejsce. Laureatki zostały uhonorowane dyplomami i nagrodami książkowymi. Udział w konkursie naszych uczniów był jednym z działań Projektu ”Pamiętamy! Powstanie wielkopolskie 1918/1919” realizowanego przez ODN w Poznaniu, a do którego przystąpiła nasza szkoła. Celem projektu było ukazanie wkładu Wielkopolski w odzyskanie niepodległości, a także popularyzowanie wiedzy i utrwalanie pamięci o powstaniu wielkopolskim. Nasi uczniowie zwiedzili muzeum Powstania Wielkopolskiego w Odwachu na poznańskim Starym Rynku, mieli też okazję odbyć spacer „Śladami powstańców wielkopolskich” , poznali też przebieg powstania na podstawie zbioru pocztówek Leona Prauzińskiego. Szkoła za dział w projekcie została uhonorowana Certyfikatem.