„NIE MA SIĘ CO MARTWIĆ! DSC04722
W SZKOLE BĘDZIE „SPOKO”.

30 listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci do grona uczniów. To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w Miejskim Domu Kultury w Turku.

Gościem honorowym była dyrektor szkoły p. Elżbieta Pokojowa. Sala MDK-u była wypełniona po brzegi, gdyż na uroczystość przyszło wielu rodziców i dziadków naszych Pierwszoklasistów.

Zanim nastąpił najważniejszy moment uroczystości uczniowie klas I zaprezentowali zebranym wiele wzruszających wierszy i piosenek, udowadniając swój talent i ogromne zaangażowanie. Do grona społeczności szkolnej przyjęli ich uczniowie klas III, przekazując serdeczne słowa powitania i obiecując swoją troskę i opiekę za młodszych kolegów i koleżanki.

Po części artystycznej nastąpiła oficjalna część, podczas której uczniowie klas I złożyli uroczyste przyrzeczenie, a Pani dyrektor pasowała ich na uczniów, używając wielkiego pióra. Następnie każdy pierwszak musiał „przypieczętować” akt ślubowania odciskiem własnego palca.

To była bardzo wzruszająca uroczystość, podczas której wszyscy z zapartym tchem śledzili przebieg wydarzeń, wsłuchując się w słowa wierszy i piosenek, a każdy z uczniów na zakończenie otrzymał Akt Ślubowania z rąk swoich wychowawczyń. Opiekunkami tegorocznych pierwszoklasistów są panie: Iwona Łuczak (Ia), Dorota Hynas (Ib), Agnieszka Perlińska (Ic) i Grażyna Sujewicz (Id).

Elżbieta Nowak