DYSKOTEKA SP 1 W GIMNAZJUM NR 2 DSC01134

W tym roku w SP1 do zabawy andrzejkowej było jak zawsze wielu chętnych, lecz brak sali gimnastycznej stawiał pod znakiem zapytania organizację dyskoteki. Z propozycją organizacji dyskoteki dla uczniów „Jedynki” w Gimnazjum nr 2 wystąpił dyrektor Piotr Binkowski. Wiadomość ta wywołała ogromną radość i zaciekawienie. Zgodnie z tradycją 29 listopada za zgodą rodziców nasi uczniowie wraz z nauczycielami przybyli do gimnazjum.

W organizację dyskoteki zaangażowali się uczniowie, opiekunowie Samorządów uczniowskich oraz nauczyciele z obydwu szkół. Sala gimnastyczna szybko wypełniła się uczestnikami dyskoteki. Muzyka, taniec i wróżby sprawiły, że panowała prawdziwie andrzejkowa atmosfera. Wróżby przygotowane przez Samorząd Uczniowski z SP1 były wzbogacone słodkim upominkiem. Natomiast w roli tajemniczych wróżek wystąpiły uczennice Gimnazjum nr 2. Moc świetlnej kuli i inne wróżby przyciągały uczestników andrzejek. Prawie każdy z naszych uczniów chciał się dowiedzieć, co go czeka w przyszłości. Dodatkową atrakcją był „Karnecik na niepytanie w poniedziałek” – nagroda od nauczycieli „Jedynki” za nienaganne zachowanie podczas wspólnej zabawy. Należy podkreślić, że pobyt w innej szkole to duże przeżycie dla uczniów oraz ich rodziców, jednak doskonała organizacja i gościnność ze strony przyjaznego Gimnazjum nr 2 sprawiły, że nasi uczniowie czuli się komfortowo i bezpiecznie. Przez cały czas trwania dyskoteki opiekę sprawowali nauczyciele SP1 oraz Gimnazjum nr 2.
Do współpracy włączyli się również pracownicy obsługi, którzy służyli pomocą naszym uczniom. Dla uczniów „Jedynki” dyskoteka andrzejkowa zapisała się jako ważne wydarzenie. Z jednej strony to okazja do doskonałej zabawy, a także do obserwacji i zwiedzenia – być może już niedługo przyszłej szkoły – dla szóstoklasistów. Dziękujemy za zaproszenie i gościnność.

Emilia Kozłowska